Odhalení / Detection

Děkuji všem, kteří nejen hlasovali v tipovací soutěži, ale posílali i krásné a povzbudivé komentáře od nás i ze světa. Jsem moc ráda, že se vám mé stránky líbí a budu se snažit, abyste se k nim měli proč vracet.

Jako první rozluštila texturovou hádanku Katka V. a stala se tak vítězkou a držitelkou mého šperku. Že jsem tuto texturu vyrobila pomocí slupky z liči se nakonec podařilo uhodnout pouze dvěma tipujícím a proto jsem se rozhodla věnovat i té druhé v pořadí malou cenu útěchy. Náušnice tedy poputují k Veronice V.

Vaše představivost byla mnohdy opravdu kuriózní, ale překvapivě mnoho z vás tipovalo list kapusty.
Myslím, že vás i mne soutěž těšila i pobavila, a proto určitě do budoucna nějakou další vymyslím.

Vaše Ivana


Thank you all of you here in the Czech Republic and those around the Word who voted in my guessing competition during the last week and were also sending lovely and encouraging comments. I am very happy you like my website and will try to keep you returning regulerly.

The first corect unswer came from Katka V. and she bicame the winer and the owner of my necklace. There were only two of you who correctly answered I have made the texture from the skin of lychee (litchi) fruit. That is also a reason why I decided to give a booby prize to the second correct answer which came from Veronika V.

Your imagination was often realy curious and quite a lot of you guessed that it was a leaf of cabbage. I belive you enjoyed the competition as much as I did and that is why I am going to do so again in the future.

Yours sincerely Ivana