Sejdeme se u FIMA

Už je to sice déle jak týden, ale věřím, že ne jen ve mně přetrvávají velice příjemné pocity.
Byla jsem opět pozvána do báječné party polymerových nadšenkyň, která se dvakrát do roka setkává ve Valašském Meziříčí, na akci SEJDEME SE U FIMA. Tentokrát to bylo již po desáté, a tak jsem vám chtěla napsat o této akci něco víc. Poprosila jsem organizátorku Mirku Marečkovou, aby mi napsala pár vět o tom, jak to vlastně celé začalo a ona to napsala tak hezky, že by bylo zbytečné to jakýmkoli způsobem přepracovávat. Vkládám tedy přímo její slova.Ve dnech 31.10.-3.11.2019 se parta nadšených fimařek sešla už podesáté ve Valašském Meziříčí, kdy vždy 4 dny a 3 noci tvoří pod vedením zkušených lektorek České republiky s polymerovou hmotou na setkání s názvem SEJDEME SE U FIMA.
A JAK TO VŮBEC ZAČALO?
Při svém povolání učitelky jsem se vždy zajímala o různé výtvarné materiály a činnosti. Kolem mne kamarádky tvořily z korálků, zdobily předměty ubrouskovou technikou, pracovaly s pedigem. Ale pořád to nebylo ono. Až jsem objevila kouzelnou, polymerovou hmotu. Nakoupila jsem ji větší množství, koupila knížky, nutně nakoupila potřebné a nepotřebné věci k tvoření a začala jsem jezdit po polymerových kurzech napříč celou republikou, kde se kurzy pod vedením lektorek konaly…Brno, Olomouc, Praha, Monínec, Sebuzín… a při tom krásném tvoření jsem vždy potkávala prima holky, které to také chtěly umět s polymerovou hmotou stejně jako já a také si chtěly vyrobit z této pro nás stále „ nové“ hmoty, netradiční šperky.
Při jednom setkání jsme zjistily, že už další, tentokrát letní týdenní kurzy nebudou, a tak jsem holkám navrhla: „ Jestli vám nebude vadit dálka a cesta do Valašského Meziříčí, zařídím víkendový pobyt“. Nedávala jsem tomu ani moc šanci, ale setkání jsem zorganizovala a poprvé se nás sešlo neskutečných dvacet nadšenců. S kurzy nás podpořila mladičká Hanni Viktorová z Brna, kterou jsem tehdy před 5 lety požádala, jestli nám nějaké kurzy nachystá…“ A jak se naše setkání bude jmenovat?“, proběhla další otázka. „ No přece SEJDEME SE U FIMA !!!“
A tak již naše setkávání trvá krásných 5 let. Ty, které přijíždějí do Valašského Meziříčí jsou již mé polymerové kamarádky, holky, které jsem při svých cestách po mnoha kurzech poznala. A nyní se k nám již přidávají další a další děvčata z okolí těch, které s námi do „Valmezu“ jezdí stabilně. Během těch 5 let jsme měly možnost opakovaně přivítat mezi námi úžasné české lektorky, paní Ivanu Brožovou, Evu Haškovou, Martinu Burianovou, letos poprvé i Pavlu Čepelíkovou i Janu Svobodovou s kombinovaným kurzem cínování. I Hanni nám téměř pokaždé připraví svůj osobitý kurz. Všem jmenovaným jsem velice vděčná, že si k nám našly cestičku a věřím, že rády se k nám vrátí i s dalšími kurzy.
Nyní už domlouváme jarní setkání 26.-29.3.2020.
Organizování je sice náročné, setkáváme se 2x ročně (s návrhem, setkání jednou za rok jsem neuspěla…) za což jsem ale dnes ráda. Moc mě těší, že mé polymerové kamarádky jezdí rády a vždy si vytvoříme báječnou a pohodovou atmosféru. Přestože jsme za ty 4 dny unavené, do svých domovů se vracíme s pořádně nabitou energií.
To je asi tak, jak to cítí Mgr. Mirka Marečková………Mirka si sice ve svém textu o organizování vystačila s větou, že je náročné, ale všichni co na akci již pravidelně jezdí se shodnou na tom, že pro tuto akci dýchá a zařizuje i ty nejmenší detaily ke spokojenosti všech. Za to jí patří veliký dík ze strany lektorek i účastníků.

Děkuji všem a těším se na jarní setkání
Ivana


zde odkaz na článek a fotografie z našeho prvního setkání v roce 2016.11.listopadu 2019