Polymer Journeys

Tak na tyhle chvíle se v zimě moc těším. Já vím, že je čtení knížek a prohlížení inspirativních časopisů a publikací moc prima i v zimním období třeba u praskajícího krbu nebo pod hřejivou dekou, ale vzít si kafčo na prosluněnou terasu, poslouchat zpěv ptáků, listovat a kochat se krásnými fotografiemi je pro mě asi ještě příjemnější.
Ona je to ale spíš taková lidská přirozenost, toužit po tom co momentálně není dostupné. Brzo přijdou horké dny, začne každodenní péče o zahradu a pak se mi bude zase stýskat po příjemném chladu a budu se těšit na to, až v zimě s hrnkem horkého čaje otevřu nějakou krásnou knihu a budu mít víc času na tvoření.
Všechno to má svoje kouzlo.

Dnes jsem si udělala příjemné odpoledne s Polymer Journeys 2016 a 2019. Moc děkuji Sage Bray a jejímu týmu za profesionální práci.
Možnost podívat se na cestu polymeru mnoha umělců z celého světa a porovnat jejich vývoj a cesty, kterými se ubírají je skvělý nápad. Doufám, že kromě spousty vydané energie, která se musí na takový projekt spotřebovat, se jim vrátí nejen vynaložené prostředky, ale i energie v podobě positivní zpětné vazby.
Je mi ctí, že i já a moje šperky mohou být malou součástí skvělého celku.


Sage Bray sice osobně neznám, ale její články na The Weekly Polymer Arts Blog mi často ukazují nové pohledy i na věci, které se mi zdají být jasné.
Myslím, že pro všechny jako jsem já, co nemají žádné umělecké vzdělání, je její blog studnice poznání. Často bych třeba nedokázala říct, proč se mi něco líbí nebo naopak nelíbí. Pracuji jen se svým pocitem, což sice považuji za správnou cestu, ale když někdo ten můj pocit dokáže pojmenovat, popsat a vysvětlit, je to prostě paráda. Navíc se moc ráda poučím a pro příště se snad mohu i vyvarovat zbytečných chyb.

Sage děkuji i za toto a přeji spoustu energie do života a tvého podnikání.


Publikace Polymer Journeys si můžete objednat jak v tištěné tak v digitální podobě zde.
Vřele doporučuji.