Trnava v pastelových barvách

V Trnavě jsem dosud nebyla, a proto jsem vyrazila na cestu s předstihem, abych se mohla podívat i po městě a neproseděla jsem pouze dva dny v kurzovně. Průvodkyni mi dělala organizátorka kurzu za Kreativní svět Dominika Haladová.
Trnava je historicky nejstarší slovenské město a dle mého názoru je to i město s největší koncentrací kostelů na poměrně malé ploše historického centra. Ne nadarmo se Trnavě občas přezdívá „Malý Řím“.
Na náměstí probíhala různá tanečně sportovní vystoupení v rámci Dnů zdraví a tak jsem měla odpolední prohlídku i s kulturním programem. Ten jsme zakončily příjemným posezením ve vyhlášené kavárně.

Samotný kurz byl sice v poněkud komorním počtu, ale o to víc byly všechny účastnice zapálené pro tvorbu a velice pracovité.
Moje variace inkoustové techniky s metalickým a popraskaným efektem je tak trochu i zkouškou trpělivosti, protože ten pravý efekt se objeví až v závěrečném kroku a tím je leštění, ke kterému jsme se dostaly až druhý den. Ta tuto fázi jsme se sice velice těšily, ale užívaly jsme si všechny části tvorby náhrdelníku počínaje alchymií s inkousty. Fázi leštění si samozřejmě vychutnávaly nejvíc ty dámy, které dosud neměli možnost se s profi leštičkou seznámit.
Na fotografiích si můžete prohlédnout krásné barevné variace, které na kurzu vznikaly i závěrečnou přehlídku hotových a vyleštěných lentilek.

O zapálení a pracovitosti účastnic svědčí i fakt, že hned v pondělí poslaly tři z nich fotografie svých zkompletovaných náhrdelníků. Moc je chválím a věřte, že ve skutečnosti jsou ještě krásnější než na fotkách.

Foto Dominika a Ivana