Ateliér moje království...

Od okamžiku, kdy jsem vložila na papír svoje první představy o vlastním ateliéru uplynuly již dva roky. Ten, kdo někdy něco stavěl tak ví, že je to asi celkem normální doba. Není to jen o penězích, času a úředních postupech. Je to prostě velký prostor pro komplikace všeho druhu.

Nicméně konečně mám za sebou i fázi stěhování všech svých kreativních potřeb, nástrojů a materiálů ze všech koutů našeho domku do mého nového království.
A že jich je.
Z každého kreativního období si stále nechávám alespoň něco, k čemu se mohu kdykoli vrátit. A protože velice ráda kombinuji různé techniky, tak se k nim i vracím. O mých aktivitách se dočtete zde…

Řekla bych, že to bylo nejen intenzivní uklízení, ale i velice objevná činnost, při které jsem našla i věci o kterých jsem ani netušila, že je mám.
Byly například roky schované v krabici, která byla zastrčená v nejzazším koutě nějaké skříně v naší ložnici, šatně, jídelně, obýváku, garáži…
No možná jsem tušila, že je mám, ale nevěděla jsem kde (smějící se smajlík).
Z toho vyplývá, že jsem při stěhování vlastně přeorganizovala i celý dům, protože se uvolnily nové a mnohdy neočekávané prostory.
Takže ne jen že mám novou dílnu, ale i všechny místnosti v našem domě teď slouží svému účelu a nejsou zároveň skladovacím prostorem mých kreativních pokladů. Největší radost má z toho pochopitelně můj manžel, který si vystačil za všechny ty roky jeho home office s psacím stolem v obýváku.

Díky velkorysým sponzorům jako jsou moji milovaní (manžel a rodiče), jsem si mohla dovolit postavit a vybavit ateliér opravdu podle svých představ a nemusela jsem dělat žádné velké kompromisy, ať už se to týkalo místa nebo vybavení. Patří jim za to moje neskonalé díky.

Vznikly tak krásné světlé prostory, ve kterých jsem si mohla dovolit oddělit i „špinavou a čistou“ část, což je velice výhodné zvláště při činnostech jako je broušení, leštění a vrtání, které jsem doteď dělávala v garáži, kde se v zimě netopilo. Brrr.
Další velkou výhodou je i to, že mám dostatek místa na individuální kurzy a to pro 1 – 4 osoby.

Teď už mi tedy nic nebrání začít plně využívat výhod, které mi nový ateliér poskytuje.
No, trochu se tedy obávám, že bude delší dobu trvat, než si zvyknu na všechna ta nová místa, police a šuplíky, kam jsem samozřejmě LOGICKY uložila nářadí atd. (řehtající se smajlík).

Ráda bych touto cestou poděkovala i všem, kteří si zaplatili v tomto roce moje kurzy (ať už jarní nebo podzimní), které se nemohly konat kvůli „coronavirovému stavu“. Většina mi zůstala věrná do té míry, že nechtěli zatím vrátit ani kurzovné. Moc mi to pomohlo.
Jako jednu z forem poděkování, nabízím těmto lidem možnost individuálních kurzů za stejnou cenu, jakou již zaplatili za kurz skupinový.
Všichni, kterých se to týká, mohou tuto možnost využít a kontaktovat mě buď přes můj web nebo třeba Facebook.
Na konkrétní nabídce individuálních kurzů se zatím pracuje.
Protože potřebuji změny ve struktuře mého webu, které nejsou plně v mých rukách, buďte prosím ještě chvíli trpěliví.

První tvoření jsem si tak zatím užila pouze s mými vnoučátky.

Abych však dala nějaký dárek nebo výhodu i ostatním, nabízím „silvestrovsko-novoroční“ slevu na všechny moje placené PDF tutoriály se slevou 15%. Sleva platí dva dny 31.12 2020 a 1.1. 2021.
A to jak tady na mém webu, tak i na Etsy, kde jsou všechny tutoriály i v angličtině. Na Etsy se vám odečte sleva automaticky. Pokud budete objednávat přes můj web, vyčkejte prosím, až vám pošlu upravenou cenu.

Těším se nejen na tvoření, které jsem delší dobu zanedbávala, ale i na společné setkávání v mém ateliéru.

Ivana


30. prosince 2020