AKTUÁLNĚ

Starý dobrý svět

Starý dobrý svět.
Takto reagovala kamarádka „fimařka“, když jsem jí popisovala, jak si s partou báječných ženských užívám večer před mým nedělním kurzem.

Je to neuvěřitelné, jak nám po dvou letech připadá několikadenní sešlost dvaceti lidí se společným zájmem za výdobytek svobody a normálnosti.

Radost z toho, že jsme se mohli setkat, byla obrovská. I za cenu testů a jiných nutných opatření to byla pro mnohé událost roku. A není se co divit, když z rozhovorů vyplynulo, že většina polymerovou hmotu za celé dva roky ani nevytáhla na světlo boží, jak se říká.

Ale návrat byl rychlý a báječný. Ten starý dobrý svět máme pořád v sobě. Jenom to ponocování už nám moc nejde (úsměv).

Jedenáctá akce SEJDEME SE U FIMA ve Valašském Meziříčí, která se obvykle koná dvakrát do roka, měla kvůli covidové situaci tentokrát dvouletou pauzu. Víc o tomto projektu se můžete dočíst zde…

Můj kurz byl i tentokrát až v neděli, ale příjezd jsem si naplánovala na sobotu odpoledne.
Po deštivém pátku jsem přivezla s sebou i docela pěkné počasí a tak jsem si udělala procházku městem a zvládla jsem i kousek naučné stezky kolem Rožnovské Bečvy.
Pak společná večeře a posezení nad rozdělanými projekty, povídání, léčivý smích...
Prostě skvělá nálada, která vydržela i v průběhu nedělního kurzu.

Všechno šlo jak po másle. V šikovných rukou účastnic vznikaly pod mým vedením samé skvosty, i když občas už byla patrná i únava. Přece jenom od čtvrtka do neděle je to zápřah, to si nebudeme nic nalhávat.

Všichni to ale zvládli na jedničku a dokonce v takovém čase, který by jim umožňoval navštívit i koncert Tomáše Kluse, který tam zrovna v neděli koncertoval.

Ještě jednou děkuji všem za účast a velkou trpělivost. Nenapsala jsem totiž, že tento kurz už měli všichni zaplacený loni na jaře, a trpělivě čekali, až dovolí situace se znovu sejít.

Těším se na příště


20. září 2021

Na společnou fotografii jsme si bohužel vzpomněli až když některé účastnice byly pryč, ale snad nám to prominou.

foto:
ivabro a M. Marečková

KURZY TVORBY

Polymer pro začátečníky

Tento kurz je určen pro úplné začátečníky, kteří se dosud s polymerovou hmotou nesetkali nebo mají jen minimální znalosti.
Takže pokud hledáte nového koníčka, něco pro domácí tvoření a rozvoj vašeho kreativního myšlení je tento kurz právě pro vás jako stvořený.

V tomto kurzu zjistíte, jaká úžasná modelovací hmota se skrývá v barevných kostičkách, které jsou běžně k dostání ve všech výtvarných potřebách. Hmota podobná plastelíně je totiž naprosto geniálním médiem, se kterým pracují umělci a výtvarníci po celém světě. Oproti keramické hlíně nebudete potřebovat pro její vypalování žádnou speciální pec, ale vystačíte si doma s obyčejnou kuchyňskou troubou a s několika základními pomůckami.

Vysvětlím vám, čím se liší jednotlivé značky polymerových hmot, které jsou u nás v obchodech k dostání a jak si vybrat tu správnou pro vaše tvoření.
Samozřejmě budeme začínat s naprostými základy.
Naučím vás zpracovávat hmotu tak, aby s ní šlo co nejlépe pracovat.

• Vyzkoušíte si míchání barev a vytvoříte si pár základních canů, ze kterých si následně vymodelujete a zkompletujete jednoduché šperky
• Ukážu vám pár triků jak nejlépe vyrábět korálky, aby měly všechny stejnou velikost
• seznámíte se s pomůckami, které vám usnadní práci
• prozradím vám kde nejlépe nakupovat hmotu i další komponenty
• doporučím vám literaturu i zdroje na internetu vhodné pro začátečníky
• vysvětlím vám základní pojmy clayerů (tvůrců s polymerovou hmotou), které se běžně používají i v českých pracovních návodech (blendování, scrap, cane, bull eye, extrudér, slicer, líčování hmoty…)
• upozorním vás na všechna úskalí, se kterými se můžete jako začátečník potkat
• Z kurzu budete odcházet nabytí informacemi a chutí vyzkoušet další a další věci. Budete mít základ, ze kterého se budete moct rychle dále posouvat a zdokonalovat se.

Abyste si dokázali lépe představit, co všechno lze s touto hmotou dělat, prohlédněte si přiložené fotografie. Můžete i zapátrat na internetu a zadat si jména světoznámých umělců, kteří pracují s polymerem ( Kathleen Dustin, Jeffrey Lloyd Dever, Dan Cormier, Sonya Gyrodon, Christine Dumont, Jon Stuart Anderson, Georg Dinkel, Donna Kato, Melanie West…)
Všichni tito umělci začínali stejně, jako budete i vy, rozbalením svojí první kostičky polymerové hmoty.
Každý má šanci najít si svůj styl a takříkajíc svojí parketu jak se realizovat.


Datum: na vzájemné dohodě

Trvání kurzu: (7 hodin čistého času) většinou v čase od 10.00 do 17.30 hod s přestávkou na oběd

Cena: 1 účastník 2300,- Kč
2 – 4 účastníci 1800,- Kč / osoba

V ceně kurzu je zahrnut veškerý materiál potřebný pro práci, pitný režim (káva, čaj, minerálka), svačinka (většinou moučník, ovoce, zelenina).
Oběd si přinesete buď s sebou, nebo lze řešit dovozem či místním obchodem a restaurací.
Vše podrobně popisuji v informacích ke kurzům ZDE. Prosím věnujte jim pozornost. Pečlivě jsem propracovala všechny instrukce, které by vás mohli zajímat.
Samozřejmě ráda zodpovím dotazy, na které odpověď nenajdete.

V případě zájmu prosím vyplňte přihláškový formulář a vyčkejte, až vás budu kontaktovat.

NÁVODY

Detachable pendant

S POLYMEREM PROTI TRUDOMYSLNOSTI 8.